Kuchcikowo

Kuchcikowo to miejsce, gdzie mali kucharze i kuchareczki odkrywają swoje kulinarne pasje przygotowując smaczne i zdrowe potrawy: sałatki owocowe, desery, przekąski. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w piątek. Na podstawie prostych i bezpiecznych w przygotowaniu przepisów kulinarnych uczymy najmłodszych, jak zdrowo i smacznie przygotować posiłek, dobrze się przy tym bawiąc. Zajęcia dają dzieciom wiele satysfakcji. Uczą współpracy w grupie, są okazją do kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych. Przedszkolaki poznają nowe smaki, uczą się podstawowych technik kulinarnych i stosowania w praktyce zasad bezpieczeństwa w kuchni. Kulinarne zabawy wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają mowę oraz sprawność manualną i precyzję ruchów.

Jest to doskonałe miejsce, gdzie „Tadek Niejadek” ucząc się przez zabawę i praktyczne działanie, przekonuje się, że warto zarówno zrobić, jak i zjeść !!!

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Dnia 23 lutego dzieci wraz z paniami piekły gofry.
Przedszkolaki miały okazję poznać składniki potrzebne do wypieków gofrów, zapoznały się ze sprzętem kuchennym, a także utrwalały nawyk kulturalnego zachowania się przy stole.
Bardzo aktywnie brały udział w przygotowaniu smakołyków: wsypywały mąkę do miski, wlewały olej i miksowały wszystkie składniki. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały kiedy nastąpi chwila smakowania gofrów, bo ich aromat wypełniał nie tylko salę, ale i całe przedszkole! I nie zawiedliśmy się, bo wspaniały zapach, równał się także smakowi gofrów, które były przepyszne, a różnorodne dodatki: owoce, konfitury, bita śmietana, cukier puder, sprawiły, że dzieciom smakowały jeszcze lepiej.

Nasze przedszkolaki uwielbiają zajęcia kulinarne, a spożywanie tego co same przygotowały sprawia im ogromną przyjemność.

Kolejne zajęcia „ kuchcikowo” minęły bardzo pracowicie.

Tego dnia celem przedszkolaków było upieczenie ciasteczek- piegusek. Wszyscy ochoczo i zaangażowaniem przystąpili do pracy.  Zadanie odbyło się pod czujnym okiem Pań z przedszkola.

Po całym przedszkolu rozchodził się apetyczny zapach pieczonych ciasteczek. Smakowity wygląd wypieków zachęcał do degustacji nie tylko dzieci ale również rodziców.

{foto55772}

{foto55773}

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

" Na zdrówko dobra to rada
- dużo owoców zajadaj!
W owocach są witaminki
- są to zdrowia okruszynki"

Owoce zdrowe są!!!  Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.  Po przebraniu się w fartuszki oraz umyciu rączek, przystąpiły do pracy. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte i obrane ze skórek, a następnie przedszkolaki samodzielnie je kroiły i łączyły ze sobą.

Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

{foto54839}

{foto54840}