SPORT TO ZDROWIE !!!

Sport pomaga dzieciom spełnić ich naturalną potrzebę ruchu. Brak ruchu powoduje u malucha frustrację i nadmierną nerwowość.

Nasze zajęcia zapewniają odpowiednią ilość ruchu dzieciom żywym i nadpobudliwym oraz podnoszą sprawność dzieci słabszych fizycznie. Aktywność sportowa pomaga bezpiecznie rozładować stres oraz przyzwyczaja dziecko do zdrowego, sportowego stylu życia. Uczy też zachowań społecznych - zarówno rywalizacji, jak i współpracy (zabawy zespołowe).

Gry i zabawy sportowe pozwalają maluchom zebrać różnorodne doświadczenia ruchowe, by wyrobiły oszczędność i precyzję ruchów. Dobra kondycja daje dzieciom więcej energii, którą - po "wybieganiu się" - mogą ukierunkować na poznawanie świata.

Na zajęciach dzieci uczestniczą w grach i zabawach ruchowych, poznają elementy gier zespołowych, pokonują tory przeszkód oraz oswajają się ze sprzętem sportowym.

.............................................................................................................................................................................................................