obraz4.png [300x263]

Na skraju Puszczy Kampinoskiej, tuż za wsią Kaliszki, znajduje się nasze przedszkole. Chociaż nie może ono pochwalić się tak bogatą historią i tradycją  jak tutejsza szkoła, ponieważ powstało stosunkowo niedawno, to jednak swoją obecność  bardzo mocno zaznaczyło już w środowisku lokalnym, jakim jest Gmina Czosnów.

Potrzeba zorganizowania przedszkola na tym terenie istniała od wielu lat. Rozbudowa i remont oraz zmiana organizacji Zespołu Szkół w Kaliszkach, poprzez zlikwidowanie gimnazjum, umożliwiły wykorzystanie części budynku na potrzeby publicznego przedszkola. W wyniku tych zmian od 10 lat w Kaliszkach istnieje Zespół Szkolno – Przedszkolny, który w obecnym kształcie składa się z dwóch  grup przedszkolnych 3 i 4- 5  latków oraz grupy „0”  i ośmiu klas szkoły podstawowej.

Historia naszego przedszkola rozpoczyna się w grudniu 2007 roku, kiedy to zawitały do nas pierwsze dzieci z terenu gminy. Razem z panią dyrektor Małgorzatą Bodzak organizowałyśmy życie oraz tworzyłyśmy atmosferę niniejszej placówki. Od roku szkolnego 2018/2019 z nową panią dyrektor Marzeną Mrozek- Tobolską.

Początki były trudne zarówno dla dzieci jak i dla nas nauczycielek. Nowe było wszystko - urządzenia,  sale, zabawki, nowi koledzy i koleżanki. Poznawaliśmy się nawzajem z dziećmi i ich rodzicami. Stosunkowo nieliczne grupy, w pierwszym roku działalności przedszkola, pozwoliły na stworzenie prawdziwie rodzinnej atmosfery, która towarzyszy nam do dnia dzisiejszego.

Nasze przedszkole czynne jest w godzinach od 7:00 do 17.30.