Kuchcikowo

Święta tuż, tuż... więc czas na pieczenie pierników. W ubiegłą środę 11 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Właśnie tego dnia przedszkolaki z grupy,, Puchatki"i,, Leśne Duszki "piekły pierniczki. Najpierw się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim bardzo się podobało wykrawanie świątecznych kształtów - gwiazdek, bałwanków, aniołków , choinek przy pomocy foremek. Następnie pierniczki piekły się w przedszkolnej kuchni. Gdy pierniki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Owoce są zdrowe!!! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak bardzo są one ważne – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.
Z tego właśnie powodu 4 października dzieci postanowiły wspólnie z Misiem Frankiem zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po przebraniu się w fartuszki oraz umyciu rączek, przedszkolaki przystąpiły do pracy. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte, a następnie maluszki samodzielnie je pokroiły i połączyły ze sobą.
Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.