Projekt "Poznajemy Polskę z firmą - Model Opakowania z Czosnowa

Początek czerwca uczniowie naszej szkoły spędzili na wycieczce na Lubelszczyznę. Odbyła się ona w dniach 4.06.2019r. – 07.06.2019r.

Celem wycieczki było poznanie wybranych zabytków oraz atrakcji przyrodniczych Lubelszczyzny, poszerzenie wiedzy na temat historii, sztuki, przyrody naszego kraju. Podczas czterech dni pełnych wrażeń i emocji każdy z uczestników poznał nowe miejsca na mapie naszego kraju. Byliśmy w Sandomierzu, Lublinie, Zamościu, w Janowie Lubelskim. W Sandomierzu poznaliśmy miejsca związane z historią tego miasta, ale także udaliśmy się w miejsca gdzie można szukać „Ojca Mateusza”. Podczas naszego pobytu w Sandomierzu zwiedziliśmy Bramę Opatowską, starówkę i Podziemną Trasę Turystyczną. W Janowie Lubelskim w „Laboratorium wiedzy” z przyjemnością poznawaliśmy techniki segregacji odpadów, elementy wykorzystywania energii i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat ptaków i roślin leśnych. Niezapomnianym elementem wycieczki była gra terenowa, w której wszyscy uczestnicy musieli wykonywać zadania umieszczone na karteczkach z poleceniami zamkniętymi w szkatułkach. Podczas tego pobytu zwiedziliśmy rezerwat „Szklarnia”, rezerwat „Lasy Janowskie”, gdzie miały miejsce walki partyzanckie z okresu II wojny światowej. Zwiedziliśmy także Ostoję Koników Biłgorajskich, które były bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Dzieci z przyjemnością głaskały napotkane nowe zwierzęta. Podczas naszego pobytu w Zwierzyńcu zwiedziliśmy Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego i ścieżką dydaktyczną udaliśmy się na wzniesienie Bukowa Góra. W Lublinie zwiedziliśmy Lubelską Trasę Podziemną i mieliśmy okazję obejrzeć przepiękną starówkę i Plac Litewski. Na uczestnikach wycieczki duże wrażenie wywarło Muzeum Wsi Lubelskiej. Każdy dzień naszej przygody przynosił nam nowe wyzwania i wiele niespodziewanych wydarzeń, które z przyjemnością zapisaliśmy na kartach historii naszej szkoły.

To była niesamowita przyjemność oglądać wszystkie eksponaty i móc skorzystać z leśnych atrakcji przygotowanych przez przyrodę. Wiele wspólnych chwil pozwoliło zintegrował naszą grupę. Nasze spotkanie z Lubelszczyzną na długo zostanie w naszej pamięci i często będziemy do tych dni powracać. Wszyscy uczestnicy powrócili do swoich domów z ogromnym bagażem doświadczeń i zdobytą wiedzą podczas wycieczki.

Sponsorem naszej wycieczki była firma "Model Opakowania Sp. z o.o z Czosnowa"