Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem jest Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki m.in. rzucały woreczkami do celu, chodziły z woreczkiem na głowie, tańczyły przy muzyce z szarfami, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami. Radość, śmiech i głośny śpiew towarzyszyły nam przez cały ten dzień. Na pamiątkę dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek w sali.