Spotkanie z Panią Jesienią

"Idzie, idzie Pani Jesień,

Różne dary w koszu niesie.

Ma tam liście, piękne, nowe,

bardzo barwne kolorowe.

I kasztany i żołędzie,

rozsypuje wszędzie, wszędzie.

I też niesie jarzębinę na korale

dla dziewczynek!

Wszystko piękne jest i nowe,

I czerwone i brązowe,

No i żółte, oczywiście,

I jest wszędzie uroczyście!"

Jak co roku o tej samej porze nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień. Najpierw na ekranie telewizora, a potem w rzeczywistości.

Przyszła niespodziewanie w piękny pogodny dzień. Przyniosła w wielkim koszu swoje dary. Oj, czego tam nie było...... wszyskie dary naszej pięknej jesieni. Pani Jesień opowiedziała nam o sobie, jaka jest, ile trwa, jakie zjawiska atmosferyczne jej towarzyszą. Przygotowała też dla dzieci jesienne zagadki, których odgadnięcie naszym milusińskim nie sprawiło większego kłopotu.

Największą radość przedszkolakom sprawiły jesienne zabawy i tańce, w czasie których w takt muzyki mogliśmy wirować na wietrze, jak prawdziwe jesienne liście.