Dzień Postaci z Bajek

Dzień 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Książki 📚 z bajkami rozweselaja, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek, realizujac również projekt czytelniczy,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury ". Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci - z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz układały bajkowe puzzle. Ten dzień był okazja do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.