Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Kaliszkach

Szlachetna Paczka

 


W tym roku nasze Przedszkole ponownie bierze udział w akcji

 

Szlachetna Paczka.

 

Zachęcamy Państwa do wspólnej pomocy!!!

  

Historia Rodziny

 

Pan Grzegorz przez większość życia pracował jako kierowca ciężarówki w Kanadzie i USA. Miał żonę oraz córkę. Żona odeszła od pana Grzegorza i od 2014 roku jest on rozwiedziony, płaci na żonę alimenty. Kiedy na stałe wrócił do Polski, kupił na własność mieszkanie w bloku. W 2015 roku pan Grzegorz dostał udaru, w wyniku którego przez 1,5 roku nie mógł wstać z łóżka i nie mówił. Dziś, w wyniku ciężkiej pracy przy rehabilitacji, porusza się samodzielnie i bez większych problemów mówi. Mężczyzna nie ma w Polsce ubezpieczenia, ponieważ cały czas pracował w Kanadzie. Po odliczeniu kosztów mieszkania oraz leczenia, panu Grzegorzowi pozostaje 640 zł na miesiąc. Pana Grzegorza jest wytrwały. Uparcie pracuje nad samym sobą i swoimi problemami zdrowotnymi. Jest osobą osamotnioną, ale mimo wszystko nie traci pogody ducha i uśmiechu na twarzy.

 

Potrzeby:

 

1. Odzież męska w rozmiarze XXL, Bluza zimowa XXL, Spodnie zimowe XXL, Koszula XXL, Bielizna XXL, ciepła piżama XXL

 

2. Obuwie zimowe męskie rozmiar 46

 

3. Środki czystości (Proszek do prania, Mydło / żel myjący, Szampon, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szczoteczka do zębów).

 

4. Żywność trwała (Herbata, Cukier, Kawa, Olej, Ryż, Dżem, Kasza, Konserwy mięsne, Makaron, Konserwy rybne, Mąka, Warzywa w puszkach).

 

5. Wyposażenie mieszkania (Kołdra, Pościel, Prześcieradło, Koc, Ręczniki, Poduszka)

 

6. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego (suszarka do naczyń, Suszarka, Odkurzacz, Żelazko).

 

 Szczególne upominki

 

- Perfumy

 

 

Pomagać można poprzez przynoszenie potrzebnych podarków do Przedszkola lub wpłacając pieniądze do

Pani Anny Tarsały do dnia 04.12.2019r. 

 

Zakończenie akcji Szlachetna Paczka

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka. Udało nam się spełnić wszystkie potrzeby rodziny, a nawet więcej.

Bardzo dziękujemy.