Galeria

Programowanie

Ilość zdjęć: 1

pokaż więcej »

W laboratorium ciemności

Ilość zdjęć: 16

Dnia 16.10. 2017 r. uczniowie klas 0-III odwiedzili w Warszawie Laboratorium Ciemności. Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego. Jak radzą sobie osoby niewidome, słabowidzące i jak im pomagać? Na te i inne pytania uczniowie poznali odpowiedzi w czasie warsztatów. Tematyka warsztatów:  Czy umiesz rozpoznać na ulicy osobę niewidomą lub słabowidzącą?  Czy chcesz sprawdzić, jak widzą osoby słabowidzące? – ćwiczenia z symulatorami różnych schorzeń wzroku.  Czy wiesz, jak pomóc osobie niewidomej przypadkowo spotkanej na ulicy – projekcja filmu rysunkowego „N jak niewidomy” oraz ćwiczenia w parach: „niewidomy” – „przewodnik”.  Po co jest biała laska? – ćwiczenia w goglach.  Świat dźwięków, dotyku, zapachów – nie widzę, a rozpoznaję – ćwiczenia w grupach.  Jak nalać wodę do szklanki, rozpoznać kolory, zmierzyć temperaturę? Nie widzę, a potrafię – ćwiczenia w grupach.  Jak czytają i piszą osoby niewidome? Prezentacja pisma Braille’a i specjalnych technik komputerowych.  Rysunki dla niewidomych, mapy, miniatury obiektów – próbuję rozpoznać w ciemności.

pokaż więcej »

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Ilość zdjęć: 13

Dnia 20.10.2017 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą , w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas I-VII.

pokaż więcej »

Ślubowanie klasy I 2017/2018

Ilość zdjęć: 9

Dzień 13 października 2017 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im Grupy Kampinos AK w Kaliszkach.. Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyni od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych.. Na początek Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Bodzak skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje programy artystyczne. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

pokaż więcej »