Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Kaliszkach

Galeria

Święto Konstytucji 3Maja

Ilość zdjęć: 3

W piątek 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas V-VI pod kierunkiem p. Katarzyny Trejber zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji.

pokaż więcej »

Pierwszy Dzień Wiosny

Ilość zdjęć: 18

21 marca, jak tradycja nakazuje, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Celem wtorkowegoo spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji swoich osiągnięć w warunkach rywalizacji z rówieśnikami, integracja zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej. Organizatorce uroczystości Pani Joannie Wczysło-Matysiuk zależało także na rozwijaniu wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowań ekologią i ochroną środowiska, kształtowaniu ekologicznych postaw wobec przyrody.

pokaż więcej »

Noc afrykańska

Ilość zdjęć: 28

pokaż więcej »

Pierwsza pomoc

Ilość zdjęć: 4

Nierzadko to dzieci są pierwszymi świadkami zdarzenia. Dlatego spotkanie ze strażakami w naszej szkole miało na celu naukę prawidłowych reakcji od najmłodszych lat. To procentuje w przyszłości. Uczniowie poznali sprzęt ratowniczy, uczyli się układać w pozycji bezpiecznej, uciskać klatkę piersiową na fantomach. unieruchamiać złamaną kończynę, a przede wszystkim prawidłowo wezwać służby ratownicze.

pokaż więcej »

Dzień Babci i Dziadka

Ilość zdjęć: 14

W dniu 24 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z dziadkami.

pokaż więcej »

Jasełka

Ilość zdjęć: 14

Jak co roku w naszej szkole uczniowie z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia wystawili Jasełka. Przedstawienie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonane przez chór szkolny.

pokaż więcej »