11 grudnia 2017 08:21 | Aktualności

Jubileusz 10-lecia przedszkola w Kaliszkach

W piątek 1 grudnia 2017 odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 10-lecia Przedszkola Publicznego w Kaliszkach. Spotkanie jubileuszowe rozpoczęła Pani Małgorzata Bodzak, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, która  przywitała wszystkich przybyłych gości.

W gronie zaproszonych osób znaleźli się: Pan Antoni Krężlewicz - Wójt Gminy Czosnów, Pani Anna Maliszewska - Kierownik Biblioteki Publicznej, Pan Artur Abramczyk - Przewodniczący Komisji Oświatowej,  Pan Piotr Gubernat - Zastępca  Komendanta Policji

w Czosnowie, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele instytucji współpracujących

z przedszkolem, pracownicy, absolwenci, rodzice oraz dzieci.

Na wstępie Pani Dyrektor w kilku słowach podsumowała minione lata. Podziękowała rodzicom, wychowankom,  nauczycielom, pracownikom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszej placówki. Następnie obejrzeliśmy program artystyczny.  Wspaniale ubrane przedszkolaki i absolwenci pięknie zatańczyli poloneza.  Dzieci powitały wszystkich zebranych, po czym zaśpiewały hymn przedszkola pt. „Na skraju puszczy”. „Jak zachowywać się w przedszkolu i nie tylko” powiedziały 4-latki, a najmłodsi w strojach krasnali zaśpiewali „My jesteśmy krasnoludki”. Część artystyczną uświetniła absolwentka naszego przedszkola, Amelka Musielak, która swym pięknym głosem zaśpiewała dwie piosenki. Po występach nie zabrakło oczywiście chwil wspomnień, do których mogliśmy wrócić oglądając prezentację multimedialną. Na uroczystości pojawił się także wspaniały gość, Pan Piotr Tomczak, Dyrektor Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Nasz gość zaprezentował krótki program, występując w roli clowna, czym dostarczył wszystkim wiele radości i uśmiechu.
Po występach głos zabrali zaproszeni goście, składając na ręce Pani Dyrektor upominki dla przedszkola oraz życzenia dla całej społeczności przedszkolnej. Po części oficjalnej zaprosiliśmy gości na urodzinowy tort i poczęstunek.  Była okazja do wspomnień, rozmów oraz oglądania pamiątkowych zdjęć. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za smaczne ciasta. Podziękowania należą się także wszystkim  dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaliszkach za to, że jesteście z nami i że zawsze można na was liczyć.  Dziękujemy również Amelce Musielak, jej mamie  i babci,

a także Panu Piotrowi Tomczakowi oraz naszym sponsorom: Pani Lidii Król-Pinder - Dyrektor Cyrku Korona, która od dawna jest Przyjacielem Naszego Przedszkola oraz Magdalenie i Tomaszowi Wodzińskim za piękne dekoracje. Mamy nadzieję, że ten Jubileusz
i towarzysząca mu uroczystość pełna wspomnień, wzruszeń i radosnego nastroju, ale też refleksji, na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości, a także naszej. Każdy z nas włożył w to miejsce cząstkę swojego życia. „To magiczne miejsce…” Tak o naszej placówce, która znajduje się na  skraju Puszczy Kampinoskiej, powiedział jeden z zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim za te i inne miłe słowa, i  niech to „Magiczne miejsce” służy całej naszej społeczności przez wiele, wiele lat.

Ewa Dudek